KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13416263
nr 1341 6263
Sam Middleton
(1927-2015), USA
Signerad, daterad 1960. Blandteknik/kollage på papper. Bladets mått: 38x50cm
Kondition: skador, revor, lagning, tejprester
Sam Middleton, amerikansk bildkonstnär född 1927, död 2015.
Utrop:
6.500 kr
Såld:
9.000 kr
måndag 17 augusti 2020
kl 18:20:40
5.000 kr
7.000 kr
6.200 kr
6.400 kr (Budbetjänt)
7.000 kr
7.000 kr (Budbetjänt)
7.800 kr
8.000 kr
8.600 kr
8.600 kr
8.600 kr (Budbetjänt)
8.800 kr
Sam Middleton
Läs mer om Sam Middleton